12:14
Інформація-звіт Клубу дитячої та юнацької творчості «Зоряний» про проведену роботу в 2015-2016 н. р.

Протягом 2015-2016 навчального року вихованці та педагоги КДЮТ «Зоряний» прийняли участь у понад 25 масових заходах різних рівнів (додаток 1), серед яких 1 міжнародний, 3 всеукраїнських, 15 обласних конкурсів та змагань різної спрямованості.

Незважаючи на обмеженість адміністративно-методичного складу закладу (1 ставка заступник директора з навчально-виховної роботи, 1 ставка завідувача організаційно-масового відділу), педагоги КДЮТ прийняли участь у:

Обласному конкурсі рукописів навчальних програм та навчальної літератури з науково-технічного напряму позашкільної освіти;

Обласному етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників ПНЗ «Джерело творчості» в номінації «Керівник гуртка»;

Обласному off-line семінарі «Методичний сервіс: оновлений погляд на роль і місце методичних служб в системі післядипломної педагогічної освіти з презентацією досвіду організації роботи методичного об’єднання;

Обласній виставці «Освіта Запорізького краю»;

ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи».

Участь та високий рівень наданих матеріалів засвідчують відповідні грамоти та сертифікати.

Крім того, протягом 2015-2016 н. р. культурно-масові заходи КДЮТ було включено до міської програми заходів для дітей та молоді відділу сім’ї, молоді

та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради. В межа програми було проведено та профінансовано з міського бюджету 12 заходів на загальну суму 14 200 грн. (додаток 2), в тому числі забезпечити участь талановитих та обдарованих дітей пільгових категорій в конкурсах, змаганнях та виставках різних рівнів.

 

Зважаючи на гранічну обмеженість фінансування КДЮТ «Зоряний», протягом останніх років адміністративний та педагогічний склад закладу вишукує шляхи для додаткового забезпечення навчально-виховного процесу та оновлення матеріально-технічної бази.

Так, у вересні 2015 року гуртки КДЮТ «Зоряний» прийняли участь у соціальній акції для дітей та молоді «Бердянськ – місто юних талантів!», який був ініційований народним депутатом О. Пономарьовим і проводився за підтримки колективу АТ «Бердянський райагропромпостач». Отримане в межах грантового фінансування було витрачене на придбання:

а) 2 радіомікрофонів для вихованців вокальних гуртків закладу на загальну суму 1200 грн.;

б) 1 електрогітари для вокально-інструментального ансамблю, який функціонує при закладі на громадських засадах, на суму 3000 грн.

в) дзеркал для обладнання танцювального класу на суму 4000 грн.

 

За підтримки депутатів міської ради Безверхого В. П., Севериної Г. С., голови комітету мікрорайона АКЗ Бокоча В. В. були проведені роботи з установки дзеркал в та хореографічних станків в танцювальному класі, а також обладнано фальш-стіну в навчальному класі № 3.

 

У вересні 2015 року силами колективу закладу було проведено поточний ремонт, фарбування та утеплення 24 вікон приміщення Клубу, а також підготовлено заклад до 2015-2016 навчального року. При підготовці закладу до 2016-2017 навчального року працівники КДЮТ провели локальне шпаклювання та фарбування навчальних та адміністративних приміщень, проведено поточний косметичний ремонт холу. Матеріали для проведених робіт (22л фарби, 6 пензлів, 2 валіка) були надані меценатами в особі В. П. Безверхого, Г. С. Севериної, В. В. Бокоча В. В.

 

Станом на вересень 2016 року, КДЮТ «Зоряний» працює 7 днів на тиждень. Зважаючи на те, що робочий тиждень педагогів закладу є 5-денним, планова потужність дозволяє збільшити кількість гуртків за умови виділення додаткових ставок керівників гуртків.

 

На сьогодні, серед нагальних потреб закладу можна назвати наступні:

  1. Навчальні класи КДЮТ «Зоряний» обладнано застарілими світильниками, які зводять нанівець старання колективу щодо економного споживання енергоресурсів та погіршують умови роботи гуртків, особливо декоративно-ужиткового профілю (лампи денного світла достроково виходять з ладу, знижується рівень освітленості приміщення і, відповідно, зростає необхідність у використанні додаткових ламп) тощо. З цього питання адміністрація закладу неодноразово зверталась до відділу освіти (від 24.03.2015 вих. №51, від 22.04.2016 вих. № 21)
  2. Проведені силами колективу працівників КДЮТ косметичний ремонт та утеплення вікон дозволили зменшити, але не подолати проблему: застарілість, зношеність віконних конструкцій, фурнітури ускладнює підтримання температурного режиму в класах в межах санітарних норм. Щодо необхідності заміни вікон на енергозберігаючі до відділу освіти було направлено службову записку (службові від 16.12.2014 вих. №30, від 24.03.2015 вих. №50, від 22.04.2016 вих. № 19).
  3. Наявний в КДЮТ «Зоряний» компьютерний клас (4 гуртки відповідного спрямування) потребує технічного оновлення, оскільки його обладнано 5 бувшими в ужитку компьютерами, які було випущено у 1992-1997 роках, та 2 компьютерами більш нової моделі 2010 року (завдяки спонсорській допомозі, наданій в минулі роки). Задля вирішення цієї проблеми, адміністрація закладу неодноразово зверталась до меценатів та спонсорів міста. У 2016 році відділом освіти було виділено 1 персональний комп’ютер задля забезпечення оформлення адміністративно-господарчої та методичної документації КДЮТ, забезпечення навчально-виховного процесу.

Незважаючи на застарілість технічної бази та відсутність вузькопрофільних спеціалістів (системних адміністраторів, програмістів, дизайнерів, веб-розробників), силами працівників та вихованців закладу в 2011 році без залучення фінансування з міського бюджету або інших джерел було створено офіційний сайт», робота над наповненням якого продовжується і досі. Станом на вересень 2016 року, КДЮТ «Зоряний» є одним з двох позашкільних навчальних закладів міста, який має власний сайт в стадії функціонування.

На даний момент, задля оновлення компьютерного технопарку адміністрація закладу активно мотивує вихованців та педагогів закладу до участі в творчих конкурсах та заходах, призом в яких є обладнання для класів ІКТ та оргтехніка (зокрема, за підтримки компанії Київстар).

  1. Останні кілька років в КДЮТ «Зоряний» активно розвивається мережа гуртків художньо-естетичного спрямування (сценічний профіль), планова наповнюваність яких складає понад 150 вихованців. Розвиток гуртків цього напрямку призводить до збільшення обсягу робіт з виготовлення, зберігання та догляду за костюмною та декоративно-оздоблювальною базою, яка використовується не лише під час виступів вихованців цих гуртків, але й в процесі підготовки та проведення культурно-масових та виховних заходів загальноклубного та міського рівнів. Між тим, це значно ускладнило роботу клубу, бо обслуговування навчально-виховного процесу, в якому задіяні 11 педагогічних працівників та 569 вихованців, входить до задач молодшого обслуговуючого персоналу у кількості 3 ставок (1,5 ставки сторожа, 1 ставка прибиральниці, 0,5 ставки звукооператора). Між тим, проблема ремонту матеріально-технічної бази закладу, великого обсягу костюмів та вихованців, активно задіяних до культурно-масових заходів різних рівнів, необхідності забезпечення обліку та зберігання вказаних матеріальних цінностей, на даний момент вирішується виключно за рахунок ентузіазму педагогічних працівників закладу. Станом на вересень 2016 року в штатному розписі КДЮТ відсутні ставки робітника, комірника, завгоспа, костюмера та інші, які передбачено Типовим штатним розкладом. З питань приведення штатного розпису у відповідність до нормативних вимог (службові: вих. № 129, зареєстрована у відділі освіти 11.08.2016 р.; вх. № 365 від 21.04.2015 р.; вх. № 366 від 21.04.2015 р.; вих. № 59, зареєстрована 30.04.2015 р.; вих. № 56, зареєстрована 21.01.2015 р.). Відповідно до службових (вх. № 365, № 366 від 21.01.2015 р.) про вирішення питання з приведення загальної чисельності сторожів КДЮТ «Зоряний» у відповідність з Типовими штатними нормативами (Наказ МОНУ від 31.10.2012 №1230) у 2015 році задля забезпечення функціонування закладу згідно з рішенням виконавчого комітету Бердянської міської ради до штатного розкладу закладу були внесені зміни за рахунок внутрішнього переводу 0,5 ставки комірника на 0,5 ставки сторожа в межах існуючого фонду заробітної плати, що дозволило забезпечити щоденну охорону закладу у вечірній та нічний час.

Слід зазначити, що костюмна та декоративно-оздоблювальна база створюється в ході навчально-виховного процесу на заняттях профільних гуртків без залучення батьківських коштів, що дозволяє в тому числі приймати участь у вище згаданих заходах дітям із сімей пільгових та соціально-незахищених категорій.

  1. Протягом останніх 10 років заклад надає перевагу залучення вихованців та педагогів КДЮТ доконкурсів, змагань та виставок різних рівнів, які передбачають заочну форму участі. Між тим, більшість масових заходів такого типу на сьогоднішній день є очними. Особливо це стосується заходів художньо-естетичного (сценічний профіль) та науково-технічного напрямків. За минулий навчальний рік гуртківці КДЮТ «Зоряний» прийняли участь у 4 очних заходах обласного та всеукраїнського рівня, на яких досягли наступних результатів: І місце – 7, ІІ місце – 2, ІІІ місце – 3. На три з чотирьох заходи керівники гуртків здійснювали супровід вихованців-учасників за рахунок власних коштів. Існує нагальна потреба у виділенні коштів для оформлення відрядження педагогів задля супроводу вихованців в обласних та всеукраїнських заходах поза межами міста.

 

 

Категорія: Головна | Переглядів: 342 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]