Головна » Гурткова робота

Алексеенко Ирина Викторовна

Керівник гуртка: Пастух Ірина Вікторівна

 

Освітній блог керівника гуртка Пастух Ірини Вікторівни

Хто, як не сама природа, велика художниця і майстриня. Якщо уважно озирнутися навколо, то химерне коріння може перетворитися в казкового дракона, ялинова шишка – в Лісовика, а морська галька – в мордочку цуценя. Навчитися розгадувати таємниці природи та сміливо фантазувати можна на заняттях гуртка «Природа і фантазія».

Заняття в гуртку сприяє розвитку творчих здібностей та образного мислення дітей, допомагає вихованцям розумно та цікаво проводити свій вільний час, пробуджує допитливість, любов до знань.

Метою та основними завданнями навчальної програми є: оволодіння основними поняттями та знаннями технічної творчості, декоративно-ужиткового мистецтва, особливостями моделювання та конструювання; набуття навичок самостійно виготовляти вироби, виконувати технологічні операції, вміння працювати з різними матеріалами та інструментами; орієнтування в інформаційному просторі; забезпечення розвитку творчих здібностей гуртківців, виховання естетичного смаку, творчої уяви, фантазії, сприяння визначенню індивідуального стилю роботи; розвиток позитивних якостей особистості: працелюбність, наполегливість у досягненні мети, відповідальність за результат власної діяльності; виховання шанобливого ставлення до духовних та матеріальних цінностей світової та вітчизняної культур.

Заняття в гуртку дає основу для подальшого навчання в інших гуртках декоративно-ужиткового мистецтва.

Під час занять використовуються різноманітні методи навчання: словесні (лекції, бесіди, пояснення), наочні (демонстрація ілюстрацій, схем, креслень, зразків виробів, екскурсії на виставку), практичні (самостійна розробка схем, ескізів, виготовлення виробів). Вагоме місце у навчальному процесі гуртка займають ігри, конкурси та вікторини як методи стимулювання вихованців.

Постійно проводиться виставка робіт у гуртку і відбір експонатів для участі в інших виставках-конкурсах дитячої творчості.