Методична робота

ОлексенкоЗаступник директора
з навчально-виховної роботи:
Терешина Олеся Володимирівна

 

Клуб дитячої та юнацької творчості «Зоряний» - комплексний заклад позашкільної освіти, метою діяльності якого  є надання якісної позашкільної освіти, надання дітям, учнівський та студентській молоді допрофесійної підготовки, додаткових знань, вмінь, навичок за інтересами, створення умов для їх творчої самореалізації та організації змістовного дозвілля.

Робочий навчальний план КДЮТ «Зоряний» складається відповідно Наказу МОНУ від 22.07.2008 р. № 676 «Про затвердження Типових навчальних планів для організації навчально-виховного процесу в позашкільних начальних закладах системи Міністерства освіти і науки України» і програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України, відділом освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про позашкільну освіту» тривалість занять визначається навчальними планами і програмами з урахуванням психофізичного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для вихованців: віком від 5 до 6 років – 30 хвилин; віком від 6 до 7 років – 35 хвилин; інших – 45 хвилин.

До КДЮТ «Зоряний» зараховуються вихованці віком від 5 до 21 років за письмовою заявою батьків або уповноважених осіб.

Навчання здійснюється за календарно-тематичними планами в одновікових та різновікових групах.

Заняття в КДЮТ «Зоряний» проводяться за розкладом, затвердженим директором та погодженим головою ПК, який забезпечує охоплення дітей позашкільною освітою в будні, вихідні та святкові дні, окрім днів зазначених у статті 73 Кодексу законів про працю України.

Навчальний рік в КДЮТ починається 1 вересня. Комплектування гуртків здійснюється в період з 1 до 15 вересня. В літній період (з 1 червня до 31 серпня) заклад працює за окремим планом, затвердженим директором.

КДЮТ «Зоряний» проводить навчально-виховну, інформаційно-методичну і організаційно-масову роботу з реалізації головних завдань діяльності з урахуванням інтересів дітей та юнацтва. Освітній процес здійснюється диференційовано (відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців, учнів і слухачів з урахуванням їхнього віку, психофізичних особливостей, стану здоров'я) з використанням різних організаційних форм роботи: заняття гуртка, клубна робота, лекція, індивідуальне заняття, конференція, похід, екскурсія, тощо, шляхом залучення до художньо-естетичної, науково-технічної, соціально-реабілітаційної, оздоровчої, гуманітарної та інших видів творчої діяльності.

Мова навчання в КДЮТ «Зоряний» визначається відповідно до статті 7 Закону України «Про освіту».

 

АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ


Методичні конкурси та виставки

 

Участь в Обласному конкурсі на кращі навчальні програми, навчально-методичні посібники та методичні розробки з початково-технічного та інформаційно-технічного профілів науково-технічного напряму позашкільної освіти у номінації «Методичні розробки з виробничо-технічного профілю» переміг керівник гуртка Пастух Є. В з навчально-методичним посібником «Нестандартні форми заняття в практиці роботи гуртків ПТМ» (2014р.)

 

Участь керівника гуртка Терешиної О. В. в обласному конкурсі рукописів, навчальних програм та навчальної літератури з науково-технічного напряму позашкільної освіти у номінації «Навчально-методичний посібник» з розробкою «Моделювання іграшок-сувенірів: основи» (лауреат) (2015р.)

 

Участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів “Джерело творчості” - Шерстюк М. Л. (2016р.)

 

Участь в Обласній виставці «Освіта Запорізького краю» керівника гуртків «Аплікація соломкою» та «Плетіння з соломки» Шерстюк М. Л. з презентацією досвіду «Особистісно-діяльнісний підхід як запорука результативності навчально-виховного процесу» (2016р.)

 

Участь в обласній виставці "Освіта Запорізького краю - 2017" керівника гуртків "Початкове технічне моделювання", "Конструювання повітряних зміїв", "Авіамоделювання" Пастуха Є. В. з презентацією досвіду "Досвід використання нестандартних форм занять в гуртках науково-технічного напрямку" (2017 р.)

 

Участь в обласній виставці "Освіта Запорізького краю - 2017" керівника гуртків "Мистецтво нашого народу", "Моделювання іграшок-сувенірів" Терешиної О. В. з презентацією досвіду "Формування компетентностей особистості у позашкільному навчальному закладі засобами декоративно-ужиткового мистецтва" (2017 р.)

 

Участь в обласній виставці "Освіта Запорізького краю - 2018" керівника гуртків "Природа і фантазія", "Маленький розумник" Алексеєнко І.В. з презентацією досвіду "Сенсорний розвиток молодших школярів" (2018 р.)

 

 

 


Методичні семінари та конференції

 

Участь в освітньо-виховному проекті «Літні мовні табори - 2016»

 

Участь в педагогічній конференції «Національно - патріотичне виховання в закладах освіти м. Бердянська: досвід та перспективи» (2016р.)

 

Участь в обласному off-line семінарі «Методичний сервіс як ресурс для задоволення освітніх потреб педагогів позашкільних навчальних закладів в умовах відкритої освіти» взяли участь директор КДЮТ «Зоряний» Дрянєва С. О. та заступник директора з НВР Олексенко Д. М. з презентацією досвіду організації роботи методичного об’єднання у формі практичного педагогічного клубу «Зоряний пошук» (2016р.)

 

Участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи» - стаття Олексенко Д. М. «Позашкільна освіта дітей дошкільного та молодшого шкільного віку: не все так просто» (2016р.)

 

Участь Дрянєвої С.О. 10-12 жовтня 2017 р. у Всеукраїнському семінарі-практикумі директорів державних позашкільних навчальних закладів "Патріотизм та національна свідомість-ознака сучасної учнівської молоді" (м. Луцьк)

 

Участь Пастуха Є.В. 8-9 листопада 2017 р. у Всеукраїнському семінарі-практикумі для голів обласних методичних об’єднань гуртків авіа-, авто-, ракето-, судномодельного напрямків та картингу (м. Київ)

 

Участь Пастуха Є.В. 22 березня 2018 р. у обласному семінарі "Формування в учнів стійкого інтересу до технічної творчості в гуртках спортивно-технічного профілю" на базі КЗ "ЗОЦ НТТУМ "Грані" ЗОР (м. Запоріжжя)

 

Участь Дрянєвої С.О. 29.03.2018 р. в семінарі-презентації "ОРГАНІЗАЦІЯ ВЗАЄМОДІЇ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ МІСТА В РОЗВИТКУ СЕРЕДОВИЩА STEM" з досвідом "Організація взаємодії КДЮТ "Зоряний" з закладами-партнерами Бердянського освітнього округу № 1 щодо розвитку STEM-освіти"

 

Участь Пастуха Євгена Володимировича 6-7 листопада у Всеукраїнському семінарі-практукумі для голів обласних методичних об`єднань гуртків авіа-, ракето-, судномодельного, радіоспортивного напрямків та картингу (м. Київ)

 

 

 

Неформальна освіта педагогічних працівників закладу

 

Участь у вебінарі видавничої групи “Основа” для педагогів Олексенко Д. М. за темою: “Практичне використання сучасних педагогічних технологій” (2016р.)

 

Участь у вебінарі видавничої групи “Основа” для педагогів Олексенко Д. М. за темою: “Організація навчання та розвиток компетенцій педагогічного персоналу закладу освіти” (2016р.)

 

Участь у вебінарі видавничої групи “Основа” для педагогів Терешиної О. В. за темою: “Онлайн – сервіси для створення дидактичних матеріалів (карточки, кросворди, пазли)” (2016р.)

 

Навчання Терешиної О.В. за дистанційним курсом "Додатки Google у професійній діяльності викладача/адміністратора НЗ" (2017 р.)

 

Навчання Шерстюк М.Л. на Всеукраїнських відкритих онлайн-курсах "Критичне мислення для освітян" (2018 р.)

 

Навчання Пастуха Є.В. на Всеукраїнських відкритих онлайн-курсах "Критичне мислення для освітян" (2018 р.)

 

 


Практичний педагогічний клуб «Зоряний пошук» як форма організації методичного об’єднання

 

«Зоряний пошук» (2014-2015 рр.)

 

«Зоряний пошук» (2015-2016 рр.)

 

«Зоряний пошук» (2016-2017 рр.)

 

Заняття № 6 практичного педагогічного клубу «Зоряний пошук» 2016 - 2017 н.р.

Пам'ятка для керівників гуртків «Профілактика несприятливих емоційних станів»

 

 


Методичні інноваційні технології закладу

 

 

Передовий педагогічний досвід

 

Педагогічний досвід Дрянєвої С.О..:

 

Педагогічний досвід Олексенко Д. М.:

 

Педагогічний досвід Пастуха Є. В.:

 

Педагогічний досвід Терешиної О. В.:

 

Педагогічний досвід Хатько І.В.:

 

 

Особисті блоги педагогічних працівників закладу

 

 

 

Нестандартні форми гурткових занять

 

 

Презентаційні заняття педагогічних працівників закладу

 

2017-2018 навчальний рік

 

Конспект заняття гуртка "Природа і фантазія" за темою "Виготовлення вази з пап'є-маше. Підготовка матеріалу" (керівник Алексеєнко І.В.)

Методико-технологічна розробка "Виготовлення вази з пап'є-маше" до презентаційного заняття гуртка "Природа і фантазія" за темою "Виготовлення вази з пап'є-маше. Підготовка матеріалу" (керівник Алексеєнко І.В.)

 

 

 

 


Методичні паспорта педагогічних працівників закладу

 

Методичний паспорт керівника гуртка "Аплікація соломкою", "Плетіння з соломки" Шерстюк М.Л.

Методичний паспорт керівника гуртка "Авіамоделювання", "Початкове технічне моделювання", "Конструювання повітряних зміїв" Пастуха Є.В.


Адаптовані навчальні програми з позашкільної освіти затверджені відділом освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради