Головна » Гурткова робота

Алексеенко Ирина ВикторовнаКерівник: Пастух Ірина Вікторівна

 

Особистий блог керівника гуртка Пастух Ірини Вікторівни

 

Програма гуртка «Маленький розумник» призначена для занять з молодшими школярами у позашкільному навчальному закладі. На заняттях багато часу присвячено завданням, у яких дитина незалежно від навчальних успіхів відчуває власну цінність і значущість. Робота гуртка спрямована на розвиток і вдосконалення комунікативних навичок, уважності, просторових уявлень, формування розумового плану дій та мовленнєвих функцій, розвиток продуктивності психічної діяльності.

Мета програми - діагностика та розвиток пізнавальних процесів, вміння спілкуватися з однолітками, педагогами; сприяння формуванню соціальних і етичних норм поведінки, розвиток мотиваційно-особистісної сфери (наявність навчальної мотивації, стійкий емоційний стан, система оцінки себе та ставлення до світу), навчання створенню нового, ексклюзивного, розвиток фантазії, нестандартного бачення світу, формування внутрішнього плану розумових дій.

Кожне заняття проводять в ігровій формі, використовують театралізацію, казки, музику, ритмічні вправи. Також використовують змінну форму навчання, коли окремі учні на різних етапах заняття працюють індивідуально, у міні- та у великій групах. Ігрова діяльність навчає дитину керувати власною поведінкою та через взаємодію з іншими розширює її рольовий репертуар.

Відвідання дитиною гуртка розширює межі усвідомлення власних можливостей та сприяє розвитку творчої особистості.